Aprangos kodai

Ūgtelėjęs pradedi rengtis pats, jau neberengia tėvai. Tuomet stengiesi apsirengti greitai ir neišvirkščius drabužius. Kai dar labiau ūgteli, pradedi eiti ‘į žmones’ ir susiduri su aprangos kodais. Kas tai?

 FRAKAS (White tie, cravate blanch) – paprastai dėvimas tik per oficialius vakaro renginius, pvz., iškilmingas vakarienes, karališkus ar diplomatinius varlyte formal skokunguipokylius ar priėmimus. Dėvimas juodas frakas – švarkas ilgais skvernais, siekiančiais pakinklius, o priekyje trumpas, prigludęs prie liemens (dėvimas neužsegtas); balta liemenė, standūs balti marškiniai, kurių apykaklė turi būti atlenktais kampeliais, rankogalių segtukai, balta peteliškė, juodos kelnės su dviem juodom šilkinėm juostelėm (smokingo kelnės su viena juostele). Juoda šilkinė skrybėlė (cilindras), juodi lakiniai batai, plonos juodo šilko kojinės, apdovanojimų ir ordinų atributika.
Vyrams dėvint fraką, moterims privaloma vilkėti vakarines, būtinai ilgas sukneles arba vakarinį rūbą su ilgu sijonu. Prie vakarinės suknelės dažnai dėvimos pirštinės, kurios nusimaunamos tik valgant, ir prašmatnūs juvelyriniai papuošalai. Pečių mantijos, šalikai, skraistės – taip pat puikiai tinka renginiams, kurių metu dėvimas frakas ir šokama.

 ULTRA-FORMAL – paprastai reiškia tą patį, kaip ir White tie – juodas frakas ir kelnės ir dviem juodomis šilkinėmis juostelėmis, balta liemenė, puošnūs marškiniai. Moterys dėvi ilgas puošnias vakarines sukneles.

 SMOKINGAS ( Tuxedo, Black tie, Cravate Noir) – tradiciškai nurodomas kaip iškilmingos vakarienės vyro apranga – juodas švarkas ir kelnės. Juodas smokingas, šilku apvedžiotais atlapais, juodos kelnės su viena šilkine juostele (frako kelnės su dviem juostelėmis), balti marškiniai (paprastai nestandūs, minšta apykakle), dažniausiai juoda peteliškė, juodi lakuotos odos batai. Kiek Kitokios peteliškės paprastai derinamos su šilkine juosmens juosta arba su liemene. Vasarą arba karšto klimato šalyse dėvimas baltas smokingas. Smokingas dėvimas šokių pobūviuose, iškilmingose vakarienėse ar prabangiuose vestuvėse.
 Moterys aprangą turėtų pasirinkti pagal renginį: galima rinktis nuo ilgos, iškilmingos vakarinės suknelės iki kostiumėlio vakarienei ar vestuvėms, trumpos iki pusės blauzdų suknelės šokių vakarui. Svarbiausia atrodyti puošniai ir prisitaikyti prie vyriškos vakarinės aprangos. Kuo neoficialesnis vakaro renginys, tuo laisviau rengiamasi, taip pat atsisžvelgiama į klimato sąlygas.

 FORLAM/FORMALI – dažniausiai reiškia Black tie aprangą. Tačiau kai kuriuose didžiausiuose pasaulio miestuose, Niujorke, Los Andžele, Londone, Tokijuje, Milane, Paryžiuje, tai gali reikšti, kad reikia vilkėti smokingą, su kuriuo dėvimi juodi marškiniai, o kaklaraištis nerišamas. Moterys dėvi kokteilių vakarėliams skirtas sukneles arba puošnius dviejų drabužių derinius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s